You are currently viewing Kağıt Seçimi

Kağıt Seçimi

Merhabalar Origami Sevenler 🙂 Kağıt seçimi origami için bir anlamada önemlidir.

Hangi şekil için küçük kağıt seçilecek hangi şekil için biraz daha büyük seçilecek şekile bakarak bir sonuç çıkartılabilir. Örneğin bir uçak yapılmak istediğinde küçük kağıtla yapıldığında istendiği gibi bir sonuç alınmayabilir. Daha büyük bir kağıt seçilmesi daha uygun olur. Kare kağıtmı dikdörtgen kağıtmı seçileceği konusu da burada önem kazanmaktadır. Dikdörtgen kağıt seçildiğinde kağıt uçak daha dengeli olacaktır. Görüldüğü gibi kağıt seçimi çok büyük önem taşımakta.

Bu tip seçimler çocuğun etrafında gördüğü eşyaların malzeme seçiminde ve ebatlama konusunda bir çalışmanın olduğunu zamanla kavramaktadır. Yani çocuklar zamanla yapılacak herhangi bir şeyin malzeme seçiminin önemi eğlenerek öğrenir. Çocuklar kağıt seçimini yetişkinlerden daha hızlı öğrenmektedir. Origami yapımına uygun orjinal origami kağıtlarını mağazamızdan alabilirsiniz.

Sağlıcakla kalınız

Origami Türkiye Dergisi

Candeniz Orundaş

25 yıldır yayıncılık ve matbaa sektöründe çalışmaktadır. Kağıdın katlanması ve işlenmesi konusunda bilgi ve tecrübelerini origami dergisinde yeni nesillerle paylaşmaktadır.

Bir cevap yazın